Naujienos

2013 - 06 - 13

Dėl Kuršių nerijos NP tvarkymo plano R.Baškytė pranašauja koalicijos griūtį

Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Bašytė 2013-06-13 paskelbtame atvirame laiške  LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pranašauja koalicijos griūtį, jei bus imtasi keisti Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. VSTT vadovė mano, kad ne pinigai svarbiausia, o tinkamas viso ilgo neteisėtų statybų proceso užbaigimas ir kad šių prioritetų apsauga tikrai verta ne kelių milijonų.

[...] Kada išmoksime atvirai, sąžiningai įvardyti tai, ką norime statyti, daryti? Ką norime apgauti? Save ar kitus? Kuršių nerijoje ištisos apgavysčių virtinės (projektuojami poilsio namai, parduodami apartamentai, įrengiamas uostas, statomi kotedžai ir t. t.). Ar ne čia slypi visų blogybių, visų problemų priežastis?

[...]...proceso eigoje reikėjo tik susvyruoti, ir ta „kvaila Baškytė“ būtų sėkmingai, be jokių sentimentų ištrenkta lauk, o gal ir pasodinta… O kiek patikrinimų susilaukė ir Tarnyba, ir aš asmeniškai. O kiek pažeminimų ir įžeidinėjimų teko patirti... Tai buvo vaikščiojimas britvos ašmenimis.
 
[...] Ieškokime tinkamiausių kompensavimo galimybių, būdų, o ne galvokime apie Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano keitimą. Nenoriu būti blogu pranašu, bet šio dokumento keitimas gali sugriauti visą koaliciją…
 
Su  Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) prie Aplinkos ministerijos direktorės Rūtos Bašytės 2013-06-13 paskelbto atviro laiško  LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pilnu tekstu susipažinti galite čia...>>>