Naujienos

2013 - 12 - 12

VŽ: urėdijų medienos kainos ropščiasi į viršų

Pasibaigus 2014 m. I pusmečio medienos pardavimo aukcionams, aiškėja, kad daugelio sortimentų mediena iš urėdijų kitąmet bus brangesnė nei 2013 m. Aukcionuose dalyvavo rekordiškai daug pirkėjų, verslo vertinimu, nemažą jų dalį sudaro įmonės, užsiimančios medienos eksportu į Kiniją, - 2013-12-11 informuoja dienraštis "Verslo žinios" Eglės Markevičienės straipsnyje "Valstybinės medienos kaina ropščiasi į viršų"
„Palyginti su praėjusiais aukcionais, mums reikalingų sortimentų (paskirties) kaina išaugo 20–25%. Beržų rąstų vidutinė kaina buvo 220 Lt už kub. m, o šiame aukcione ji siekė 260–270 Lt už kub. m“, – tendenciją nurodo Mindaugas Kasmauskis, UAB „Likmerė“ generalinis direktorius.[...]
 
Pono Kasmauskio vertinimu, pasibaigusiuose 2014 m. I pusmečio aukcionuose ilgalaikėms ir pusmetinėms sutartims sudaryti medienos kainų lygis augo ne tik dėl didėjančios paklausos vietos rinkoje, bet ir dėl gausėjančio eksporto, ypač į Kiniją.

„Per šiuos aukcionus matėme, kad aktyviai dalyvavo naujų žaidėjų – įmonių, eksportuojančių apvaliąją medieną į Kiniją. Panašu, kad tokių galėtų būti iki pusės aukcionų dalyvių“, – mano jis. Anot „Likmerės“ vadovo, kaip ir ankstesniuose aukcionuose, eglių ir pušų rąstus aktyviai pirko Latvijos medienos pramonės įmonės, jos siūlė dideles kainas ir taip sukėlė bendrą kainų lygį Lietuvoje.

„Lietuvoje mediena 20–30% brangesnė nei Latvijoje ir Estijoje“, – lygina p. Kasmauskis.[...]


Plačiau skaitykite dienraštyje "Verslo žinios"Eglės Markevičienės straipsnyje "Valstybinės medienos kaina ropščiasi į viršų" čia...>>>