Naujienos

2014 - 01 - 22

LTV "Panorama": Prieš numatomą įvesti 5 proc. pajamų mokestį už parduotą medieną prie Seimo protestavo miškų savininkai

Šį antradienį priešais LR Seimą nepritardami  numatomo naujojo mokesčio įvedimui protestavo  miškų savininkų atstovai iš visos Lietuvos. Kadangi iš ryto spaudė stiprus šaltukas (-18C), tai piketuotojai pasikeisdami demonstravo nepritarimą politikų užmojams neproporcingai apmokestinti privatų miškų ūkį. Apie tai- LTV laidos "Panorama" 2014-01-21 reportažas„Dar paims  5 proc. tai iš viso – penktadalis pajamų bus atimta atsieit  miškų keliams tvarkyti, o  juk mokam akcizą keliams už perkamą benziną. Kur tie pinigai nueina, neaišku“, – piktinasi vienas geriausiai miškus tvarkančių Aukštaitijos miškų savininkų molėtiškis  Satsys Stonkus.

Lietuvos miškų savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis taip pat nepritaria naujai tvarkai. „Jei bus įvestas šis mokestis, darbai privačiuose miškuose nuo kitų metų stos, pramonei nebus tiekiama mediena. Smulkesni savininkai visai nustos darbus vykdyti, o stambios  bendrovės jau dabar svarsto keltis į Latviją ar Estiją, kur palankesnė mokestinė politika“, – sąlygas lygina A. Gaižutis.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas Lietuvos miškų savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis

Tuo tarpu Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas sako, kad tas papildomas 5 proc. mokestis jo nuomone nėra didelis, o miško savininkai taip pat turi prisiimti atsakomybę už kelių tvarkymą.

Pasak komiteto vadovo, įstatymo pataisas, numatančias papildomą 5 proc. mokestį nuo gautų pajamų už parduotą mišką, Seimas turėtų svarstyti šį ketvirtadienį, sausio 23 d. [plačiau apie neeilinės Seimo sesijos darbotvarkę čia...>>> ]