Naujienos

2014 - 03 - 13

A.Butkevičius apie naujai įvestą 5% mokestį privačių miškų savininkams: toks mokestis nuo apyvartos negalimas pagal ES teisę

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) iniciatyva 2014-03-12 Seime surengtas susitikimas su valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos atstovais bei LSDP pirmininku ir LR Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi. LVK prezidentas Valdas Sutkus ir susitikime dalyvavę Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) Valdybos nariai Mindaugas Šilininkas bei Kazimieras Šiaulys iškėlė klausimą dėl nesenai socialdemokrato Algimanto Salamakino pastangomis visiems privačių miškų valdytojams įvesto naujo 5% mokesčio nuo visų gaunamų pajamų už parduotą medieną ir nenukirstą mišką. Premjeras A. Butkevičius nustebęs prasitarė, kad tokie mokesčiai (nustatomi nuo apyvartos) negalimi pagal ES teisę ir pažadėjo pasigilinti į susidariusią situaciją.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas socialdemokratas A.Salamakinas bandė ginti privatiems miškų valdytojams jo iniciatyva įvestą naujajį mokestį, tačiau plačiau pasisakyti susitikimo metu jam nebuvo duota.  A.Salamakinas prakalbo, kad artimiausiu laiku ruošiamasi priimti sprendimą, kuruo bus apribotos galimybės eksportuoti apvaliąją medieną. Tačiau ir apie tai detaliau nekalbėta.

Premjeras A.Butkevičius prasitarė iki šiol turėjęs nuomonę, jog LR Miškų įstatymo pakeitimu įvestas privačių miškų savininkams ir valdytojams mokestis - 5% įmoka  bendrosioms miškų ūkio reikmėms - bus nustatoma nuo gaunamo pelno už nenukirstą mišką ir medieną. Ministras pirmininkas taipogi pažymėjo, kad pagal ES teisę, harmonizuojant Europos Sąjungos mokestinę bazę šalyse narėse,  negalimi  mokesčiai nuo apyvartos (išskyrus aiškiai įvardintą ribotą atvejų skaičių), todėl Lietuvoje  buvo atsisakyta tokių mokesčių, pavyzdžiui, anksčiau nuo apyvartos skaičiuoto kelių mokesčio. Todėl Vyriausybės vadovas pažadėjo išanalizuoti gautą informaciją. Priminsime, kad LR Vyriausybė, svarstant mokesčio įvedimo klausimą, Seimui buvo pateikusi nepritariančią išvadą.

Lietuvosmiskai.lt komentaras: 1977 m. gegužės 17 d. Šeštosios Europos Bendrijos Tarybos direktyvos "Dėl valstybių narių apyvartos mokesčių įstatymų derinimo — Bendra pridėtinės vertės mokesčio sistema: vienodas vertinimo pagrindas (77/388/EEB)" 33 punktas nusako, kokie be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) dar gali būti taikomi mokesčiai nuo apyvartos: mokesčiai draudimo sutartims, mokesčiai lažyboms ir azartiniams žaidimams, akcizo mokestis, žyminis mokestis ir pan.

Lietuvos miško savininkų asociacija ir toliau kelsime akivaizdžiai nelogiško ir ES teisės aktams prieštaraujančio mokesčio privačių miškų savininkams faktą visuose lygiuose, reikalaudami jo atšaukimo.

LMSA yra LVK narė nuo 2014 m.sausio mėn.