Naujienos

2014 - 06 - 17

VŽ: UAB „Stora Enso Lietuva“ persiorentuoja į aukštesnės vertės medienos produktų gamybą

Suomijos kapitalo UAB „Stora Enso Lietuva“ mažina žemesnės vertės medienos produktų gamybos apimtį visą dėmesį sutelkdama į pelningesnius, aukštesnės pridėtinės vertės gaminius. Tokių produktų pernai pagaminus 22% daugiau negu užpernai bendrovės pelnas šoktelėjo dukart: nuo 4,16 mln. Lt iki 9,53 mln. Lt,- 2014-06-17 informuoja "Verslo žinios"

 „Apdirbta, obliuota, klijuota nei tik paprastai džiovinta lenta yra žymiai pelningesnis gaminys. Vis daugiau gaminame ir galutinio produkto, pavyzdžiui, terasinių lentų“, – apie pasikeitimus kalba Darius Vaičiukynas, „Stora Enso Lietuva“ generalinis direktorius.

Daugiausia konstrukcinę medieną gaminanti bendrovė žemesnės vertės produktų pernai pagamino 6% mažiau negu užpernai. O produkcijos kainos, palyginti metų pradžios ir pabaigos skaičius, ūgtelėjo 9%, teigiama bendrovės Registrų centrui pateiktame metiniame pranešime. Per metus bendra produkcijos gamybos apimtis išaugo 5%. Dar viena priežastis, lėmusi didesnį pelną, susijusi su palankesnėmis žaliavų kainomis. Jos pernai, palyginti su 2012 m., buvo 2% mažesnės.

[...] Žaliavos brangsta 10%

Neseniai urėdijų trumpalaikių sutarčių aukcionuose dalyvavęs „Stora Enso Lietuva“ vadovas šių metų žaliavos kainas vadina mažiau palankiomis. „Urėdijų kainos dabar jau yra 10% didesnės nei vidutinės. Gali būti sunku išlaikyti pelningumą dėl padidėjusios žaliavos kainos“, – pastebi p. Vaičiukynas. Anot jo, kainas kilsterėjo kai kurie rinkos dalyviai, aukcionuose pateikę tokias pat kainas kaip ir pirmąjį šių metų ketvirtį.

Kai kurie mūsų mažieji konkurentai nenumato rinkos pokyčių, kartais jiems trūksta toliaregiškesnio mąstymo. Vėliau ir patys dėl to nukenčia, kai nebenori pirkti per brangios žaliavos, o urėdijos taiko jiems sankcijas. Blogiausia yra tai, kad ilgalaikių sutarčių kainodara priklauso nuo aukciono laimėtojo pasiūlytos kainos“, – piktinasi p. Vaičiukynas.

Didžiąją dalį žaliavų jo vadovaujama bendrovė perka Lietuvoje, maždaug 7% atsigabena iš Lenkijos. Per metus sunaudojama apie 380.000 kub. m žaliavos, o per mėnesį apdirbama iki 35.000 kub. m rąstų. [...]

Pilną Rūtos Vizbarienės straipsnį "Stora Enso Lietuva“ keičia kryptį: gamins pelningesnius produktus" skaitykite vz.lt čia...>>>