Naujienos

2014 - 12 - 11

CEPF narių diena Briuselyje - svarbus renginys ES miškų politikos aktualijoms ir perspektyvoms aptarti

Briuselyje 2014-12-10 surengtas didelio dėmesio sulaukęs Europos miško savininkų federacijos (CEPF) metinis renginys- CEPF Members day 2014, kuriame dalyvavo ir LMSA delegacija. [Nuotraukų galerija čia...>>>] [Press Release in EN pdf.-format]

Vokietijos Federacijos miško savininkų federacijos prezidentas Philipp zu Guttenberg, CEPF viceprezidentas, pasveikino gausiai susirinkusius renginio dalyvius [tekstas anglų k. čia...>>>

Gerbiami Europos Parlamento nariai,

Mieli Europos Komisijos bei nacionalinių vyriausybių atstovai,

Brangūs Miškų savininkai ir Europos miškų sektoriaus atstovai,
Ponios ir ponai,

Sveiki atvykę į Europos miškų savininkų konfederacijos surengtą Narių dieną.

Kas mes esame?
Europos miškų savininkų konfederacija (CEPF) yra skėtinė asociacija vienijanti beveik visas nacionalines miškų savininkų organizacijas Europoje.

Atstovaudami miško savininkų šeimų valdomus miškus Europoje, mes skatiname tvaraus miškų valdymo, privačios nuosavybės ir miškų sektoriaus ekonominio gyvybingumo vertybes.

CEPF savo veikla siekia užtikrinti patikimas ir sąžiningas politines sąlygas ir stiprinti 16 milijonų Europos miško savininkų poziciją visuose atitinkamuose politinuose procesuose.

Kaip Europinė skėtinė organizacija, CEPF taip pat esame tuo tiltu, leidžiančiu privačių miškų savininkams tarptautiniuose debatuose išsakyti sau aktualias lokalias ir nacionalinio lygmens problemas bei pasidalinti sukauptu patyrimu.

Štai kodėl mes esame čia šiandien!

Ponios ir ponai, kai CEPF buvo įkurta 1996 metais, Suomija, Švedija ir Austrija ką tik buvo tapusios ES narėmis ir gyvenimas ES buvo santykinai ramus.

Ne dėl šių paminėtų ar kitų šalių, bet todėl kad tik keletas svarbių temų, pavyzdžiui, kaimo plėtra, "Natura 2000" ir pirmoji 1998 –taisiais patvirtinta ES miškų strategija  buvo įtrauktos į darbotvarkę.

Šiandien, prabėgus beveik 20 metų, laikai tikrai pasikeitė!

ES ženkliai išsiplėtė, miškų savininkus liečiančių politikų spektras tapo kur kas kompleksiškesnis ir tuo pat metu mes tapome globalių procesų dalimi.

Svarbūs socialiniai ir politiniai pokyčiai įtakoja, kaip ES institucijos ir mūsų gyventojai žvelgia į mūsų miškus ir miškininkavimą.

Tai veda vis skaitlingesnių politinių procesų, pavyzdžiui, energetikos, klimato kaitos, aplinkos, žemės ūkio, ekonomikos ir prekybos politikos srityse – kurie visi įtakoja miškų politiką, miškų valdymą ir galiausiai mūsų kasdienį būvį.

Vienas tokio vystymosi rezultatų yra tai, kad miškų sektorius ir jo pagrindinės vertybės pasimeta politinių debatų verpetuose.

Kodėl? Nes kuomet kalbama apie mūsų miškų,  nėra politinio nuoseklumo, nėra bendros vizijos, jau nekalbant apie Miškų Strategiją arba susijusius dokumentus. Tą išties nelinksma konstatuoti, bet tenka!

Mes vis labiau paliekami  netikrumo ir ekonominių pavojų privačių miškų savininkams aplinkoje, taip pat kaip ir visi kiti miškų sektoriaus atstovai.

Kita vertus, mes žinome, kad mūsų miškų ir medienos produktų reikšmė nuolat auga. Regioniniu, nacionaliniu, Europos ir pasauliniu lygiu.

Mūsų miškai yra ir bus vienu svarbiausių atsinaujinančių išteklių Europoje. Klausimai kyla - kuriems sektoriams, su kokiomis sąnaudomis, kieno sprendimų pagrindu - ir - svarbiausia – kokį vaidmenį suteikiant tiems, kurie valdo ir tvarko šiuos svarbų išteklius? Mums, privačių miškų savininkams.

Prisimenu, kokią daugybę kartų mes kėlėme šiuos klausimus.

Tiesą sakant, būten dėl šios priežasties mes įsteigėme mūsų Federaciją (CEPF) ir - staigmena - klausimai išlieka tie patys: neišspręsti, pasiklystantys už kiekvienų durų ir netgi kaskart truputėlį sudėtingesni.
Ponios ir ponai, gerbiami svečiai: atėjo laikas juos paklausti dar kartą!

Kodėl? Kadangi mes turime naująjį Europos Parlamentą, labai naują Europos Komisiją - aktyvius, šviežius ir kompetentingus, mes turime naująją ES miškų strategiją aptarti, keletas iš mūsų net išmoko terminą "subsidiarumas" ir t.t.

Daug klausimų, daug priežasčių jų paklausti. O gal, galbūt: vienas iš jūsų [čia dalyvaujančių] turėsite atsakymą!

Mes, kaip Europos miško savininkų atstovai, labai šiltai sveikiname Jus dalyvaujančius mūsų narių dienoje, mes didžiuojamės Jūsų dalyvavimu, o ypač šiandienos pranešėjais ir diskutantais.

Labai ačiū už atvykimą ir linkiu Jums įdomios, informatyvios ir, tikiuosi, įsimintinos dienos, su daugybe atsakymų, patarimų ir įsipareigojimų.

Members day 10/12/2014