Naujienos

2015 - 04 - 27

Kuriozinė situacija: aplinkosaugininkai nubaudė už palapinę nuosavame miške

Gražutės regioniniame parke prie Dūkšto ežero mišką įsigijęs Antanas Pakula jau nebežino, verkti ar juoktis: trejetą metų atgal nusprendęs nuosavame miške vasarodamas praleisti savaitgalį su šeima pasistatė palapinę ir už tai aplinkosaugininkų buvo nubaustas.  Aplinkosaugininkai tvirtina, kad miško savininkų teisės tokios pat kaip ir kitų miško lankytojų,- situaciją aprašo portalas Grynas.lt

Įsigijau žemės su dalimi ežero kranto. Jau įsigydamas žemę žinojau, kad ten jokios statybos nėra galimos, nes tai yra regioninis parkas. Tai buvo vienas iš žemės įsigijimo motyvų, nes tai rami vieta, į kurią galima pabėgti iš miesto“, - pasakojo A. Pakula.

Jis sakė tiesiog norėjęs atvažiuoti į vietą, kur galėtų su palapine dieną ar dvi pailsėti ir pažvejoti: „Taip kelis metus ir dariau. Tačiau vieną dieną bemiegant palapinėje mane pažadino aplinkosaugininkai ir išrašė baudą. Buvau sutrikęs, juk savo paties žemėje esu, bet jie sakė, kad regioninio parko taisyklėse yra įrašyta, jog ne stovyklavietėse stovyklauti negalima.

Nuosavoje žemėje prie ežero palapinę pasistačiusį vyrą pažadinę aplinkosaugininkai skyrė baudą. Viskas dėl to, kad vyro žemė - valstybės saugomoje teritorijoje. Pasirodo, kad iš anksto reikėjo gauti leidimą, nes tokiose teritorijose bet kur stovyklauti negalima.

[...]

Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininko pavaduotojas Vidmantas Jusas, rengęs miško savininkui miškotvarkos projektą, kad galėtų teisėtai įsirengti savo stovyklavietę miške, susidūrė su sunkumais- pagal visus teisės aktų reikalavimus parengtą projektą kategoriškai atsisakė derinti Gražutės regioninio parko ekologas.

 [...]

Straipsnyje taipogi kalbinami Aplinkos ministerijos Miškininkystės skyriaus vedėjas Stanislovas Žebrauskas, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis ir Gražutės regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas.

Su pilnu tekstu susipažinti galima portale Grynas.lt gausiai komentuojamame skaitytojų Birutės Davidonytės 2015-04-25 straipsnyje "Nežino, verkti ar juoktis: nuosavame miške pasistatė palapinę ir gavo baudą" čia...>>>