Naujienos

2017 - 02 - 24

Aplinkos ministras – apie urėdus ir aplinkosaugininkus: yra per daug voratinklių

Pavasario Seimo sesijoje viena karščiausių temų turėtų tapti Aplinkos ministerijos parengta urėdijų reforma, kuri taip pat gali būti laikoma pirmuoju valdančiosios koalicijos vienybės testu. Penktadienį (2017-02-24) Alfa.lt vaizdo konferencijoje viešėjęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas neneigė, kad parlamente yra asmeninių interesų ginti esama sistemą, tačiau reformos planuojama neatidėlioti.

„Taip, vienmandatėse apygardose tie, kurie Seimo nariai išrinkti, jie natūraliai gina esamą sistemą, siekdami išsaugoti juridinius asmenis, visus 42, arba siūlo visokias alternatyvas. Kalbant apie įstatymą, <...> siekiame, kad per daug neatidėliojant įstatymas būtų priimtas, nes laikas pradėti kurti, o baigti kovas, nes jos neprisideda nei prie valstybės gerovės, nei Aplinkos ministerijos darbo kokybės“, – teigė K. Navickas.

Ministras atskleidė, kad planuojama sutaupyti bent 14 milijonų eurų: „Sąnaudos yra didelės, labai gremėzdiški aprašai bet kokio judesio, dar sukontroliuoti taip pat reikia nemažai pastangų – šitą mes tikimės spręsti. Ekonominį paskaičiavimą mes turime. Pirmais metais tokio neturėsime, bet reformos išdavoje minimaliai 14 milijonų eurų mes tikimės grąžinti tiek į miško pridėtinės vertės atkūrimą, tiek į valstybės biudžetą.“

Ne paslaptis, kad pareigos urėdijų vadovų kėdėse bei galimybės pasipelnyti iš korupcinių sandorių yra viena didžiausių šešėlinių sričių valstybiniame sektoriuje. Dar 2014-ųjų pabaigoje teisėsaugininkų pradėta narplioti Utenos urėdo posto pardavimo istorija, pasak K. Navicko, pačiai ministerijai iki galo sunku „sužvalgyti“ visas korupcines landas, tačiau toks ir yra reformos tikslas.

Su žurnalisto Tomo Dapkaus vedamu interviu su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku susipažinkite laidos video įraše čia...>>>