Naujienos

2017 - 03 - 17

Premjeras S.Skvernelis ir aplinkos ministras K.Navickas paatviravo apie urėdijų reformą

INFO TV studijoje 2017-03-16 viešėję ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas laidos "Dienos komentaras" vedėjai Indrei Makaraitytei labai atvirai ir išsamiai papasakojo, kaip vertina dabartinę valstybinio miškų valdymo reformos eigą, kylančias įtampas ir toliau seksiančius sprendimus po to, kai Seimas po pateikimo pritarė Vyriausybės siūlomiems Miškų įstatymo pakeitimams. 

Kalbant apie šią reformą, aš lieku prie tos pačios nuomonės, kad tai yra nomenklatūrinis bastionas, kurio įveikimas parodys tiek šios koalicijos, tiek Vyriausybės tvirtumą“, – kalbėjo Saulius Skvernelis Info TV laidoje "Dienos komentaras".

Miškų įstatymo projekto svarstymai dabar persikelia į Seimo Aplinkos apsaugos ir kitus komitetus, o vėliau (greičiausiai balandžio 6 d.) svarstymas vėl persikels į Seimo plenarinį posėdį. Galiausiai, Miškų įstatymo pataisas numatoma patvirtintiper Seimo pavasario sesiją, iki š m. liepos mėn. Vyrausybės vadovas kalba, kad balsuojant už Miškų įstatymo pataisas nebus susiskirstymo į socialdemokratus ar konservatorius, o bus tie Seimo nariai, kurie už permainas ir prieš jas.

Peržiūrėti INFO TV laidos "Dienos komentaras" 2017-03-16 vedėjos Indrės Makaraitytės interviu su premjeru Sauliumi Skverneliu video įrašą galima čia ...>>>

Apie  urėdijų reformos užkulsius, palaikymą, užkulsines kovas ir priešiškumą, su kuriuo susiduria aplinkos ministro komanda, papasakojo aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Peržiūrėti INFO TV laidos "Dienos komentaras" 2017-03-16 vedėjos Indrės Makaraitytės interviu su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku video įrašą galima čia ...>>> [Įrašą žiūrėti nuo 21:35" ]


Seimas pradėjo svarstyti aplinkos ministro Kęstučio Navicko pristatytas Miškų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr.XIIIP-420), kuriomis siūloma įgyvendinti valstybinių miškų valdymo pertvarką. Pagal šią reformą 42 miškų urėdijas numatoma sujungti į vieną valstybinę įmonę.

Po pristatymo už projektus balsavo 72 Seimo nariai, prieš – 8, susilaikė 30 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Seimas taip pat nusprendė nepritarti Vyriausybės siūlymui šiuos projektus svarstyti skubos tvarka. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti balandžio 6d.

Naujai įsteigta valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“ valdytų valstybei priklausančius miškus ir jais disponuotų įstatymų nustatyta tvarka, vykdytų kompleksinę miškų ūkio veiklą.

Pasak K.Navicko, pertvarka prasidėtų 2018 m. sausio 1 d. įsteigus centrinę įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“ su 25 regioniniais padaliniais. Jo tvirtinimu, po pertvarkos likusios 25 urėdijos, kurios neturės juridinio asmens statuso, negalės būti mažesnės negu 25 tūkst. tūkst. ha ir per metus turės patiekti į rinką ne mažiau kaip 100 tūkst. kubų medienos. „Tai yra siūlymas iš miškininkų bendruomenės“, – pabrėžė aplinkos ministras.

„Įgyvendinus valstybinių miškų valdymo pertvarką, prekybos mediena sistema bus adaptuota vienai valstybinei miškų valdymo įmonei išlaikant šiuo metu veikiantį principą, kad galimybę sudaryti sutartį dėl medienos pirkimo turi didžiausią kainą aukcione pasiūlęs pirkėjas“, – aiškino Vyriausybės narys. Anot jo, Miškų įstatymo projekte numatoma įvesti papildomą saugiklį – nustatyti, kad prekybos mediena taisykles tvirtins ne Aplinkos ministerija, o Vyriausybė.

Įstatymo projektu taip pat siūloma sudaryti sąlygas likviduoti Generalinę miškų urėdiją prie Aplinkos ministerijos, svarbiausias jos funkcijas perduodant Aplinkos ministerijai. Aplinkos ministerija įgyvendintų valstybės įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ savininko teises ir pareigas ir nustatytų šiai įmonei privalomųjų miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbų normas.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, skaičiuojama, kad sujungus miškų urėdijas į vieną juridinį asmenį kasmet būtų sutaupoma apie 10 mln. eurų, o likvidavus Generalinę miškų urėdiją – apie 1 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.