Naujienos

2017 - 07 - 05

Kartu su Lenkijos ir Ukrainos atstovais Ukmergės raj. plečiamas ąžuolynas Lietuvos Valstybės 100 -mečiui pažymėti

 Šį antradienį, liepos 4 d., Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA)  Ukmergės skyriaus nariai kartu su tarptautinio fotografijos plenero, skirto grafo, įžymaus fotografo, mokslininko ir visuomenės veikėjo Stanislovo Kazimiero Kosakovskio (1837–1905) atminimui dalyviais iš Lenkijos ir Ukrainos prisidėjo prie asociacijos iniciatyvos sodinti ąžuoliukus Lietuvos Valstybės 100 -mečiui pažymėti ir pasodino proginį ažuoliuką. Medelis išaugintas iš ąžuolo-gamtos paminklo gilės.

Šis ąžuolynas pradėtas veisti asociacijos narių Audronės ir Algirdo Augūnų valdose Siesarties kraštovaizdžio draustinyje, šalia valstybės saugomo Felinkos ąžuolo, Lyduokių seniūnijoje, Slabados kaime (buvusiame grafų Kosakovskių Lyduokių dvaro Felinkos palivarke) Ukmergės raj. 

Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) Ukmergės skyriaus nariai, pritardami asociacijos 2016 metų Generalinės Asamblėjos metu iškeltai iniciatyvai dėl akcijos "Pasodinkime ir puoselėkime po 100 ąžuolų 100-ui Lietuvos valstybingumo metų", prisijungė prie kitų asociacijos narių ir 2016 m. balandžio 22 d. surengė ąžuoliukų sodinimo talką.

Audronė ir Algirdas Augūnai sukvietė bičiulius prie jų žemėje augančio šimtmečius menančio Felinkos ąžuolo į miškasodžio talką, tokiu būdu prisijungdami prie prasmingų darbų Valstybės ateičiai.  [Plačiau-čia...>>>]

Vėliau, tų pačių metų vasarą,Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, 2016 m. liepos 5 d., LMSA Ukmergės skyrius ir Lyduokių bendruomenė surengė įsimintiną renginį, kuomet kuriamame ąžuolyne buvo iškilmingai atidengtas ir pašventintas ukmergiškių tautodailininkų Rimanto ir Stasio Zinkevičių sukurtas stogastulpis anksčiau pavasarį pasodintame ąžuolyne, skirtame artėjančiam Lietuvos Valstybingumo atkūrimo 100-čiui pažymėti. [Plačiau-čia...>>>]

A.Augūno nuotr.: Sodinant kartu su LMSA Ukmergės skyriaus pirmininku Antanu Hofmanu ir nariais dalyvavo parodos ir tarptautinio fotografijos plenero , skirto grafo, įžymaus fotografo, mokslininko ir visuomenės veikėjo Stanislovo Kazimiero Kosakovskio (1837–1905) atminimui, dalyviai iš Lenkijos ir Ukrainos.

Džiaugiamės kartu ir tikimės, kad ši tradicija tęsis kiekvienais metais ir nebus užmiršta!

LMSA inf.