Naujienos

2017 - 11 - 15

Seimui pritarus žemės savininkai turės realią galimybę formuoti naujus medžioklės plotų vienetus savo žemėje

Šiandien (trečiadienį) Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė Medžioklės įstatymo pakeitimų projektus, kurie aršiai aptarinėjami ir kelia daug aistrų. Prisirinko sausakimša salė.
Rezultatas- pritarta komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos pasiūlytiems pakeitimams, kurie galiausiai atveria galimybę žemės ir miškų savininkams jungtis ir bendrai formuoti ne mažesnius, kaip 1000 ha medžioklės plotų vienetus (kam stipriai priešinasi LMŽD).

Aišku, palikta sunkiai įgyvendinama nuostata, kad naują medžioklės plotų vienetą formuojantiems savininkams turi nuosavybės teise priklausyti ne mažiau kaip 70 proc. (LMSA siūlėme- 50 proc.). žemės sklypų bendro ploto.

Asociaciją atstovavo LMSA Medžioklės reikalų komiteto pirmininkas Algimantas Šindeikis.

Jo trumpas komentaras po posėdžio: 

"2017 m. lapkričio 15 d. Aplinkos apsaugos komiteto posėdis.Medžioklės įstatymo Nr. IX-966 5, 6, 11, 13, 14 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas patvirtintas komiteto daugumos balsais. Jei Seimas priims šią įstatymo pataisą žemės savininkai turės realią galimybę formuoti naujus medžioklės plotų vienetus savo nuosavybės pagrindu. Tokia galimybe bus galima pasinaudoti tokiu atveju jei žemės savininkai ne mažesniame kaip 1000 ha plote turės 70 proc. žemės sklypų nuosavybę ir bus įsteigę asociaciją."

Sekite naujienas LMSA paskyroje soc.tinkle Facebook: