Naujienos

2018 - 03 - 19

Valstybės kontrolės išvada konkreti: Lietuvos teisėkūra – neefektyvi.

Valstybės kontrolė paskelbė išvadas apie atliką auditą „Teisėkūros procesas“. [susipažinti su ataskaita galima čia...>>>]. Chaotiškas įstatymų štampavimas, kuomet apie kokybę ir skaidrumą negali būti ir kalbos. Teisės aktų gausa ir jų svarstymas skubos ir ypatingos skubos tvarka nesudaro tinkamų sąlygų išsamiai įvertinti Seimui pateiktų įstatymo projektų. Auditorių skaičiavimais, Lietuvoje tokiu būdu priimama net apie 50 proc. įstatymų. 

Auditas taip pat parodė, kad veiksmingo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo iki šiol nėra, o neretai pastebima, kad tik priėmus įstatymą išryškėja teisės aktų spragos ir teisinio reguliavimo neigiamos pasekmės. Nepaisant egzistuojančios formaliosios teisėkūros sistemos, jos realizavimas nėra efektyvus.

Nekokybiška teisėkūra kuria nereikalingą administracinę naštą tiek verslui, tiek visuomenei bendrai, sudaro prielaidas biudžeto lėšas naudoti neefektyviai, plečia viešojo valdymo institucijų veiklos apimtis, neužkerta kelio korupcijos apraiškoms.

Seimo narys net ir paskutinėje įstatymo priėmimo fazėje turi teisę teikti naujas įstatymo pataisas. Prieš kelis metus iš Seimo statuto dingo prievolė tokiais atvejais gauti Seimo teisės skyriaus išvadas.

Susipažinti su Valstybinio audito ataskaita galima čia ...>>>


 

Seimo įstatymų priėmimo kokybę gan taikliai charakterizavo apžvalgininkas Saulius Spurga :

 

Labai taiklus Sauliaus Spurgos komentaras: