Naujienos

2019 - 10 - 20

✅ Briuselyje- permainų metas

Šį penktadienį (2019-10-18) dalyvavome Europos miško savininkų federacijos (CEPF) darbo grupės posėdyje, vykusiame Europos miškų rūmuose, Briuselyje. Aptarėme pačius aktualiausius miškų sektoriui europinio lygmens klausimus ir deriname pozicijas: vadinamasis Taksonomijos reglamentas dėl tvarių finansų, ES biologinės įvairovės strategija, narūralių ir žmogaus veiklos veiksnių sukeltos katastrofos miškuose ir t.t. Taip pat turėjome galimybę aptarti minėtas temas su į susitikimą pakviestais ekspertais.

Aptarėme ir kiekvienoje iš šalių dabartiniu metu karščiausias naujienas. Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje- apart politinių iššūkių didžiausia problema - didžiulio masto kinivarpų invazija spygliuočių miškuose. Vokietijoje šiuo metu pažeista ~110 tūkst.ha medynų, reikia iškirsti ir išvežti ~70 mln.m3 kenkėjų užpultų medžių medienos.

Čekijoje šiuo metu reikia iškirsti ir išvežti ~15-20 mln.m3 kenkėjų užpultų medžių medienos [kai įprastu metu metinės kirtimų apimtys šioje šalyje sudaro ~15 mln.m3 (iš to kiekio 11-12 mln.m3 pajėgi sunaudoti šalies medienos pramonė ir kt. vartotojai, o likusi dalis eksportuojama. Tačiau pernai viso buvo iškirsta ~ 23 mln.m3, nerealizuota liko daugiau kaip 3 mln.m3 . Negalint per 2 metus atkurti iškirstų miškų, čekai nelaimės zonoje metam pratęsė atkūrimo terminą.

Trūksta rangovų, mažesnius kiekius prisikviesti kirsti nėra kam, įmonių sandėliai perkrauti atsargomis.

Dėl labai padidėjusio eksporto iš Belgijos ir Vokietijos, per pastaruosius septynis 2019 m. mėnesius bendras Europos spygliuočių medienos rąstų ir spygliuočių pjautos medienos pristatymas į Kiniją padidėjo atitinkamai 277% ir 35%.