Naujienos

2020 - 04 - 11

Saugokite save ir kitus, džiaukitės bundančia gamta. O iškylaudami prisiminkite - su ugnimi juokai menki.

Trumpas priminimas šv.Velykų išvakarėse.

Pavasarį dėl pernykštės žolės deginimo ir neatsargaus iškylautojų elgesio su ugnimi kylantys gaisrai- galvos skausmas ugniagesiams gelbėtojams ir miškininkas daugelyje šalių.

Neaplenkia ši bėda nei Lietuvos (pernai išdegė ~2300 ha pievų; statistika-čia...>>>), nei, pavyzdžiui, Ukrainos (kurios Miškų žinybos vadovo Андрій Заблоцький keletu nutraukų dalinamės paskyroje Facebook). Šiais metais, iki balandžio 9 d., Lietuvos miškuose jau užregistruota 17 miško gaisrų 13,28 ha plote, iš jų 12 miško gaisrų privačiuose miškuose 8,30 ha plote.

Ugniagesiai gelbėtojai linki, kad visus žadintų ne gaisrai, o šviesus Velykų rytas. Vien pernai velykinių švenčių metu ugniagesiams teko gesinti per 260 gaisrų, iš jų-170 gaisrų atvirosiose teritorijose.

Priešgaisrinę visų Lietuvos miškų – privačių ir valstybinių – apsaugą vykdo VĮ Valstybinių miškų urėdija: stebi miškus, gesina miško gaisrus, miškuose kasmet atnaujina apie 13 tūkst. kilometrų priešgaisrinių mineralizuotų juostų, įrengia priešgaisrinius kelius bei vandens telkinius.

Prašome - gamtoje elkitės atsakingai. Gausesnio lietaus jau senai nebuvo. Miškuose labai sausa. Pastebėję degančią žolę ar miške kilusį gaisrą, jei dar įmanoma- bandykite sustabdyti ir  būtinai iš karto praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.‼

_____________________________________