Naujienos

2020 - 12 - 11

✅ Naujasis aplinkos ministras Simonas Gentvilas pradeda darbą. Sveikiname.

Šiandien kartu su kitais naujosios Vyriausybės nariais Seime prisiekęs Simonas Gentvilas pradeda vadovauti Aplinkos ministerijai. 36 m. naujasis ministerijos vadovas yra patyręs politikas, per pastaruosius rinkimus į Seimą perrinktas antrai kadencijai. Jis gerai susipažinęs su šalies aplinkos sektoriaus realijomis ir problemomis. 

Pradėdamas vadovauti Aplinkos ministerijai, Simonas Gentvilas kreipiasi į kiekvieną šalies gyventoją:

„Mielas, aplinkosaugininke,

tokiu esame kiekvienas. Mes kasdien darome pasirinkimus, kurie turi poveikį aplinkai. Nuo kalėdinių dovanų pasirinkimo iki ministerijos sprendimų. Mes renkamės, kaip reaguoti į pereikvoto, kaistančio pasaulio ir jo neabejingos visuomenės raginimus keistis asmeniškai, keisti mūsų ekonomiką ir politinius sprendimus.

Mano ir, tikiu, visų mūsų pasirinkimas yra vienareikšmis – turime imtis veiksmų dabar, kad mūsų vaikai ir ateities kartos galėtų mėgautis tomis pačiomis gamtos teikiamomis gėrybėmis, kaip ir mes šiandien.

Pokytį pasieksime tik išvien su visuomene, sąmoningu ir reikliu vartotoju bei verslu, aiškiai žinančiu augsiančius taršos suvaržymus ir atsiveriančias žaliojo kurso galimybes. Turime veikti išvien. Įtraukti visuomenę, mokslininkus ir verslo asociacijas priimant sprendimus. Su kiekvienu žingsniu judėti pirmyn. Su kiekvienu žingsniu padidinti neabejingų partnerių ratą.

Aplinkosauginio sąmoningumo lūžis visuomenėje jau įvyko, ir turėdami šį visuomenės palaikymą, privalome jį įtvirtinti visos valstybės mastu ir Aplinkos ministerijos kuruojamose srityse.

Mūsų bendri prioritetai: