Naujienos

2020 - 12 - 18

✅ Seime pirmą kartą įsteigta Laikinoji daugiafunkcių miškų puoselėjimo grupė

 Seimo narys miškininkas Justinas Urbanavičius subūrė 25 parlamentarus bendraminčius į Laikinąją daugiafunkcinių miškų puoselėjimo grupę. Ne vienerius metus miškininkystės reikalams atidavęs ir po pertraukos į parlamentą grįžęs Seimo narys aplink save buria neabejingus Lietuvos miško išsaugojimui kolegas. Parlamente suformuotų laikinųjų grupių paskirtis yra remti ar ginti konkrečios veiklos srities interesus.

Grupės vadovu išrinktas Justinas Urbanavičiaus pabrėžia, kad miškininkystė yra viena iš svarbiausių valstybės ekonomikos bei aplinkosaugos sričių.

 „Nepriklausomai nuo miško nuosavybės formos – jis visas yra mūsų nacionalinis turtas. Todėl tiek valstybiniai, tiek ir privatūs miško plotai turi būti tinkamai saugomi, tačiau vien tik saugant nepasieksime svarbių gamtinių tikslų – juose taip pat turi būti atsakingai ūkininkaujama, miškas turi būti tvariai naudojamas. Miškas ir miškininkystė turi sulaukti nuolatinio aukščiausios šalies įstatymų leidybos institucijos dėmesio ir paramos“, – kalba J. Urbanavičius.

Grupės nariai turi ambicingų tikslų aktyviai prisidėti užtikrinant subalansuotą miškų ūkio vystymąsi, miškų ūkio politikos formavimą ir kt. Savo veikloje žada remtis šios srities specialistų praktine patirtimi bei visuomenės nuomone ir, žinoma, ilgametėmis Lietuvos miškininkystės tradicijomis.

Į laikinosios grupės veiklą įsitraukia 25 parlamentarai: Kasparas Adomaitis, Audronis Ažubalis, Andrius Bagdonas, Valentinas Bukauskas, Algirdas Butkevičius, Antanas Čepanonis, Simonas Gentvilas, Ligita Girskienė, Sergejus Jovaiša, Laurynas Kasčiūnas, Gintautas Kindurys, Andrius Kupčinskas, Kęstutis Mažeika, Andrius Palionis, Jonas Pinskus, Arvydas Pocius, Viktoras Pranckietis, Edmundas Pupinis, Jurgis Razma, Paulius Saudargas, Kazys Starkevičius, Justinas Urbanavičius, Romualdas Vaitkus, Antanas Vinkus, Remigijus Žemaitaitis.