Naujienos

2021 - 01 - 30

S.Gentvilas: Taip, esu miško savininkas.

 Naująjį aplinkos ministrą Simoną Gentvilą puolė ir įvairiai priekaištavo jam dar net  nepradėjus dirbti. Vienas tokių nepelnytų priekaištų- kad jis pats yra miško savininkas, todėl negalėtų inicijuoti vienintelio tokio ES šalyse 5 proc. mokesčio miško savininkams panaikinimo. Savo paskyroje soc.tinkle Facebook Simonas Gentvilas patvirtino tai, ko niekada neslėpė- kad yra miško savininkas. Ir paaiškino išsamiau.

 

S.Gentvilas rašo:
"Paveldėjau 8ha senelio užsodinto miško sklypą ir esu vienas iš 250 000 miško savininkų. Miškas man ir šeimai yra ne verslas, o laisvalaikis.
Pastarosiom dienom ne sava valia vis atsiduriu pirmuose puslapiuose. Tad truputi daugiau konteksto.
Panašu, kad tapęs ministru, dabar turiu parduoti senelio užsodintą mišką, parduoti butą, gyventi kosmose ir nieko nepažinoti.
Savo šešėlio nesibaidau. Esu 180 cm ūgio, turiu sutaupęs šiek tiek turto. Visas deklaruotas ir viešas.
VTEK yra jau senokai išaiškinęs politikų nusišalinimo atvejus: normatyvinio pobūdžio reglamentavimą galima priiminėti.
Visi mes mokame PVM, GPM, beveik visi mokame žemės nuomos mokesčius, pilamės kurą ir mokame akcizą.
Žurnalistui atsakant į 9 klausimus, atsakiau ir dėl mokesčio: "Mokesčio architektūra yra ydinga. Svarstome jo pakeitimą."
Kol kas nėra nei projekto, nei diskusijos dėl mokesčio. Nesuprantu, kodėl antraštėje rašoma "pasiūlymas". Tačiau prie diskusijos tikrai ateisime.
Valstiečiai buvo sumąstę įvesti miško žemės mokestį. Tokia forma išbuožintų mažiausius savininkus ir priverstų išsiparduoti. To tikrai nesiūlysiu."

..