Naujienos

2021 - 04 - 19

Nacionalinio miškų susitarimo link: 6 NMS koordinacinės grupės susitikimas

Šiandien, 2021 m. balandžio 19 d., 15.00–17.00 val., vyko VI-sis NMS proceso koordinacinės grupės susitikimas. Peržiūrėti posėdžio vaizdo įrašą galima  Aplinkos ministerijos paskyroje soc. tinkle Facebook: https://bit.ly/3dxBfIH

 Kaip apibendrino šį susitikimą užbaigdamas aplinkos viceministras Danas Augutis, vyko nelengva diskusija. 

Daugiau kaip valandą laiko buvo aptarinėjamos dalyvių į įvadinį Nacionalinio miškų susitarimo forumą sudėtis. Mat visos NMS koordinacinę grupę sudarančios interesų grupės (politinio, ekonominio ir ekologinio) pagal iš anksto 2021-04-12 sutartas taisykles nesunkiai sutarė- ką dera įtraukti į šį procesą. O taisyklės paprastos- į forumą dalyvauti su balso teise sutarta įtraukti NMS koordinacinės grupės narius ir juos pavaduojančiuosius asmenis bei atstovus reikšmingų interesų grupių arba pripažintus ekspertus miškų sektoriuje (18+22=40). Be to sutarta, kad kiekviena interesų grupė dar pasiūlys po 3 kandidatus kitoms interesų grupėms pakviesti į NMS forumą (kad sudaryti platesnę galimybę įtraukti tas organizacijas ar ekspertus, kurių dalyvavimas būtų svarbus).  Taigi, nors ir socialinio intereso grupė nusprendė dėl dalyvių sudėties (6 - už, 3 - prieš), du nevyriausybininkai Žymantas Morkvėnas ir Monika Peldavičiūtė įvėlė visus į ilgą diskusiją, piktindamiesi, kad du jų pasiūlyti atstovai surinko mažiau palaikymo balsų ir nebuvo įtraukti į forumo tiesioginius dalyvius. Čia verta pažymėti, kad visi Nacionalinio miškų susitarimo renginiai yra vieši, vyksta tiesioginės transliacijos ir stebėti, teikti pasiūlymus raštu, komentuoti gali visi norintys.  Galiausiai sutarimas pasiektas, o kaip viskas vyko- pasižiūrėkite vaisdo įraše.

NMS koordinacinės grupės darbotvarkė:

1. Sektorinių grupių formavimas.

2. Patikslintos įvadinio renginio programos aptarimas.

3. NMS proceso gairių ir koordinacinės grupės darbo principų tobulinimas.

Svarbus momentas, kad galiausiai Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė patvirtino, kad procese parengtas Nacionalinis miškų susitarimo tekstas  bus pasirašytas politikų ir priimtas kaip Seimo nutarimas.

O aplinkos viceministras Danas Augutis konkretizavo šio proceso organizatoriaus- Aplinkos ministerijos lūkesčius NMS dokumentui.

Nuspręsta, kad Nacionalinio miškų susitarimo įvadinis NMS forumas bus surengtas 2021 m. balandžio 26 d. nuo 12.00 val. (nuotoliniu būdu). Į jį bus pakviesta ~160-170 dalyvių - įvairių interesų grupių atstovų (eklologinio, ekonominio ir socialinio intereso bei politikai), o viešai stebėti šį forumą galės visi besidomintys.

Nacionalinio miškų susitarimo dokumentą planuojama paruošti iki šių metų rudens.  Labai svarbu, kad šiame procese aktyviai dalyvautume miško savininkai, miškininkai, ūkininkai ir siektumėme subalansuotų sprendimų.