Naujienos

2021 - 05 - 13

Planuoja įvesti privalomus lankytojo bilietus saugomose teritorijose

Europinių projektinių pinigų lietus baigiasi, o įsisavinant lėšas saugomose teritorijose prikurtai infrastruktūrai išlaikyti ir remontuoti reikalingi nemaži pinigai. Tad iki šiol pratinę žmones prie savanoriškų saugomų teritorijų lankytojų bilietų, aplinkosaugininkai dabar jau prakalbo ir apie privalomąsias rinkliavas. Apie tai- portalo lrytas.lt straipsnyje: https://bit.ly/3hgvAsJ

Iš karantino gniaužtų besivaduojantys regioniniai parkai iš lankytojų pradeda imti mokestį: Anykščių medžių lajų taku nebepraeisime be 4 eurų, į Krekenavos apžvalgos bokštą nebeįlipsime be 2 eurų.

„Įvesti privalomus lankytojų bilietus mums, regioniniams parkams, leidžia mūsų valdžia – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Lėšų mums itin reikia įvairių žmonių gausiai lankomų objektų priežiūrai“, – patikino Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas.

„Mes, regioninių parkų vadovai, jau iš pat pradžių susidūrėme su tuo faktu, kad išlaikyti, prižiūrėti, pagaliau ir remontuoti apžvalgos bokštams, nutiestiems takams, pastatytiems mediniams stalams, įrengtoms laužavietėms bei įvairiai kitai įrangai reikalingos didžiulės lėšos“, – sakė K.Baronas. Pasak jo, iškilus šiai problemai, buvo įvestas 1 euro savanoriškas saugomų teritorijų lankytojo bilietas. Parko vadovas teigė, jog bilietas išsprendė tik nedidelę dalį problemų, nes jį, kaip neprivalomą, pirko anaiptol ne visi. „Leidus įvesti privalomą lankytojo bilietą, žmonės negalės išsisukti jo neįsigiję“, – sakė K.Baronas.

Išsamiau skaitykite lrytas.lt straipsnyje: https://bit.ly/3hgvAsJ