Naujienos

2021 - 06 - 15

Privačios nuosavybės naudojimo medžioklei reikalai

Jau praėjo daugiau kaip trys mėnesiai nuo laiko, kai Aplinkos ministerija 2021-03-05 buvo sukvietusi suinteresuotas medžiotojų, miško ir žemės savininkų organizacijų atstovus ir politikus aptarti galimus  pakeitimus, kurie tikslintų Medžioklės įstatymo 13 straipsnio nuostatas, apibrėžiančias žemės sklypų savininkų teises, susijusias su medžioklės plotų vienetų sudarymu ir medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimu juose [plačiau-čia...>>>]. Po to buvo žadėta suformuoti darbo grupę pataisų rengimui, tačiau iki šiol ji taip ir nesudaryta. Aplinkos ministro patarėjas, kuruojantis medžioklės klausimus, Marius Čepulis mįslingai argumentuoja, kad neva vis dar nesulaukiama įvertinimų iš specialiųjų tarnybų. Tad randasi atskirosios iniciatyvos.

Vieną tokių- parengtą atskiros ūkininkų-medžiotojų grupės iniciatyva - LMSA Medžioklės reikalų komiteto posėdyje šį penktadienį pristatė pataisas rengiantis advokatas Algimantas Šindeikis [žiūr.video].

Išklausėme pristatymą apie iniciatyvos esmę ir diskutuosime, ar asociacija prisijungsime prie šios iniciatyvos. Greičiausiai, diskusijos metu išryškės tiek teigiami, tiek ir diskutuotini siūlymų aspektai. Bendra nuostata yra ta, kad visi sutaria, jog reikia keisti medžioklės reglamentavimą ir skaitytis su žemės savininkų teise į nuosavybę. 

<img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9b/2/16/1f7e2.png" alt="