Naujienos

2021 - 09 - 13

Miškininkai ir jų talkininkai kuopė per vasarą prišiukšlintus miškus

Šį šeštadienį, rugsėjo 11 d, visoje Lietuvoje vyko miškininkų organizuota talka – „Miško kuopa“, suvienijusi visus neabejingus gamtai piliečius. Nors visuomenė elgiasi vis atsakingiau, mažėja piktybiškai miškuose šiukšlių atsikratančiųjų, tvarkingesni  yra ir laisvalaikį praleidžiantys miškuose stovyklautojai, grybautojai bei uogautojai. Tačiau realybė tokia, kad pavasarinės aplinkos švarinimo talkos neužtenka, daugelyje vietų piktavaliai vėl palieka kalnus įvairiausių šiukšlių.

Kiek tiksliai atliekų buvo surinkta šios talkos metus – miškininkai įvertins kiek vėliau, tačiau preliminariai skaičiuojama, kad su visuomenės pagalba miškai per dieną apsivalė nuo tonų atliekų – senų padangų, statybinio laužo, automobilių detalių, buitinės technikos, senų drabužių, plastiko ir kito išvalytų sandėliukų turinio. Talka vyko 38 VĮ Valstybinių miškų urėdijos parinktose vietose visoje Lietuvoje, šiukšles talkininkai rinko visuose miškuose. Juk šiiukšlės verčiamos miškuose nesirenkant, ar tai valstybinis, ar privatus miškas. O atsakomybė bei rūpestis už piktavalių prišiukšlintas teritorijas paliekami miško savininkams bei miškininkams.

Aktyviai talkoje dalyvavo ir politikai. Pavyzdžiui, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis ir daugelis kitų.