Naujienos

2021 - 10 - 15

Pagerbti moksleivių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ laureatai

„Ar žmonės žino, kad miškai, tai mūsų žemės gyvos mintys, kad jiems išnykus visiškai, žmogus ir žemė ims kankintis“ Tad būkime kiekvienas savaip tėvais (miškininkais), mylėkime svo vaikus (miškus), kaip ir mus, vaikus, myli mūsų tėvai. Ir mūsų motulė gamta bus laiminga.“ Taip motyvus, kodėl  norisi būti miškininku pasakoja Pilviškių Santakos gimnazijos 7a klasės moksleivis Rūtenis Pažėra. Tokių nuoširdžių pamąstymų ir norų, kodėl verta būti miškininku, galima surasti šiandien pristatytoje moksleivių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ knygoje ir atidarytoje konkurso piešinių parodoje.

 

Spalio 15 d. rytą VDŪ ŽŪA parodų paviljone, kur vyko moksleivių rašinių ir piešinių konkurso „Kodėl aš noriu būti miškininku“ laureatų pagerbimo šventė, susirinko gausus būrys moksleivių. Šiais metais vykusio konkurso metu šalies moksleiviai rašė rašinius, kodėl jie nori būti miškininkais, ką miškas jiems reiškia ir kaip jie įsivaizduoja miškininko darbą. Kiti šia tema piešė piešinius. Visi šie kūriniai buvo sudėti į knygą „Kodėl aš noriu būti miškininku“, o piešiniai šiuo metu yra eksponuojami VDU ŽŪA parke.

Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Vitas Marozas ir prof. E. Bartkevičius Aplinkos ministerijos vardu sveikinimo žodį tarė N. Kupstaitis

Pasidalindami mintimis, kodėl jie tapo miškininkais, pasidžiaugdami tokia gražia konkurso iniciatyva ir pabrėždami ugdymo svarbą miškininkystės tema nuo mažų dienų, šventės dalyvius sveikino LRS Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkės Aistės Gedvilienės patarėjas Tomas Bernotas, LR AM Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis, Kauno r. Vicemeras Antanas Nesteckis, KMAIK direktorius Vaidotas Lygis, Privačių miškų savininkų asociacijos vadovas Aidas Pivoriūnas, Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Vitas Marozas, prof. Edmundas Bartkevičius. Visi šventės dalyviai gavo, kaip sakė prof. Edmundas Bartkevičius, po „pačią brangiausią ir vertingiausią knygą į savo kolekciją, kurioje nėra nei melo, nei apgaulės“ – tai spausdinti moksleivių rašinių ir piešinių konkurso darbai. Sveikinimo žodžius ir padėkas moksleiviams bei jų mokytojams teikė VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė bei vienas konkurso organzatorių tinklalapio miskininkas.eu vadovas Dainius Šeronas. Nuotaikingą muzikinę programą miškų tema atliko VDU Muzikos akademijos prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentai, tarptautinių konkursų laureatai Ugnė Matukaitytė, Rokas Jasikas, Gytis Murauskas, Vita Džiulna. Pianistė Domantė Matulevičiūtė

 
Parodos atidarymo ceremonijos akimirkos Mažieji konkurso laureatai  

Po iškilmingos ceremonijos buvo atidaryta konkurso dalyvių darbų paroda VDU ŽŪA parke, o šventės dalyviai toliau tęsė pažintį su miškininko profesija eskursijos po Miškų ir ekologijos fakultetą metu. Moksleivių taip pat laukė ekskursija Girionyse ir galimybė aplankyti bei susipažinti su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Miškų institutu, Dubravos rezervatine apyrube, Kadagynu, Valstybinės miškų urėdijos Dubravos medelynu ir vienintele Lietuvoje kankorėžių aižykla.

Keltas iš konkurso darbų (daugiau - LMSA facebook galerijoje)  

Šventės globėjai: europarlamentaras prof. Liudas Mažylis, Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šventės draugai: VDU ŽŪA ir Miškų ir ekologijos fakultetas, Valstybinė miškų tarnyba prie AM, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų institutas, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, Lietuvos privačių miškų asociacijos, Miško darbų rangovų asociacija, bendrovės „Dzūkijos mediena“, „Eigila“, „Skogran“, „Dzūkijos miškas“, „Kestarolis“, „Girilė“, „Baltic forest group“, „Medstata“, „Zanavykų šilas“, Sauliaus Labanausko įmonė „Sadilė“, Lietuvos gamtos fondas.

Su konkurso darbais visi norintieji gali susipažinti aplankydami šiandien atidarytą piešinių ir rašinių parodą VDU ŽŪA parke. Vėliau paroda bus eksponuojama Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje, Trakų r. Savivaldybėje ir taip toliau keliaus per visą šalį.

Na o mes dalinamės keletu šventės akimirkų savo facebook galerijoje

ir video