Naujienos

2021 - 11 - 11

Primename: žemės mokestį už 2021 m. reikia sumoketi iki lapkričio 15 d.

Primename, kad privačios žemės savininkai žemės mokestį už 2021 m. turi sumokėti iki lapkričio 15 d. Nors už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas,  mokestis neturėtų būti skaičiuojamas skaičiuojamas, kai kurie tokių plotų savininkai sulauks VMI reikalavimo susimokėti.  Taip jau eilę metų nėra įgyvendinamas LR žemės mokesčio įstatymo (Nr.XI-1829) 4 straipsnis.

Paskutinį kart apie tai asociacja priminėme VMI likus mėnesiui iki mokesčio sumokėjimo termino pradžios [LMSA raštas Nr.43], į kurį VMI atsakė [VMI raštas], o vėliau papildomai Mokestinių prievolių departamento specialistai patikino, kad VMI perskaičiuos žemės mokestį už 2021 metus masiniu būdu, kai programoje bus atlikti Miško kadastro duomenų integravimo pakeitimai. Susidariusios permokos bus grąžintos į mokesčių mokėtojų atsiskaitomąsias sąskaitas. Šie darbai numatyti iki 2022 metų žemės mokesčio skaičiavimo. Dėl perskaičiavimo už 2021 metus dokumentų teikti nereikia, nes VMI Miškų kadastro duomenys yra gauti.

Primename, kad žemės mokestis apskaičiuojamas už nuosavybės teise turimus žemės sklypus, kuriems mokestines vertes nustato VĮ Registrų centras, o žemės mokesčio tarifus – savivaldybės. Gyventojai, kurie įsigijo žemę iki birželio 30 d., žemės mokestį moka šiais metais, o įsigiję po liepos 1 d. – nuo kitų metų.

Žemės mokesčio deklaraciją pasitikrinti galima VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS), o paprasčiausias būdas sužinoti sumą ir sumokėti – prisijungus prie Mano VMI. Taip pat mokėjimą atlikti galima per e. bankininkystę ar kitose mokėjimus priimančiose vietose. Jei žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti to asmens vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą – 3011.

Žemės mokestį galima sumokėti prisijungus prie e. bankininkystės. Taip pat pateikus deklaraciją pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Visą informaciją apie žemės mokestį rasite VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Žemės mokestis, taip pat VMI seminare: „Kaip sužinoti savo žemės mokestį?“. O į aktualiausius klausimus šia tema atsakome VMI tinklalaidėje „Kad žemės mokestis būtų paprastas“.

Informacija mokesčių klausimais teikiama VMI bendruoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio). Identifikuoti] Mano VMI naudojai paskambinę 1882 ir pasirinkę žemės mokesčio temą apie mokėtiną sumą, terminus, įmokos kodą sužinoti gali iš karto automatiniu pranešimu, t. y. nelaukiant skambučio eilėje ir nedarbo metu.

Taip pat konsultacijos dėl individualios žemės mokesčio apskaičiavimo už 2021 m. bus teikiamos ir numeriu 85 2191 777, pasirinkus temą “Žemės mokesčio apskaičiavimas”. Primename, jog apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija numeriu 85 2191 777.

 

[1] 2021 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti https://www.vmi.lt/evmi/zemes-mokescio-lengvatos-tarifai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės),  suvedus žemės sklypo unikalų numerį galima sužinoti Registrų centro svetainėje: https://www.registrucentras.lt/masvert/paieska-un