Naujienos

2022 - 10 - 23

dr.A.Gaižutis: Rezervų racionaliau naudoti medieną biokurui turime. Užtektų susitvarkyti miškuose.

Miško savininkai pataria, kad reikia elgtis ūkiškai ir apsivalyti užverstus virtėliais bei sausuoliais aplinkinius miškus.

„Yra tiek virtėlių prigriuvusių ir išdžiūvusių medžių, kad tik tai sutvarkius miškus ir nedidinant jokių kirtimo normų, užtikrinant miško stabilumą ir gerą sanitarinę būklę, mes galėtume jau šitą sezoną pakankamai apsirūpinti mums trūkstamu biokuru, kurio neateina iš Baltarusijos“, – sako dr. Algis Gaižutis, Lietuvos miško savininkų asociacijos valdybos pirmininkas.

Tačiau pasak dr. A. Gaižučio, norint miškuose padaryti kokį nors darbą, dažniausiai reikia leidimo – jį suderinti, parengti miškotvarkos projektą, pateikti prašymus ir tai esą užtrunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Dar prieš keletą metų Valstybinė miškų tarnyba yra apskaičiavusi, kad šalies miškuose stovinčių, išdžiūvusių medžių yra virš 21 mln. kubinių metrų, tai yra, triskart tiek, kiek per metus visuose miškuose paruošiama ir pateikiama medienos rinkai.
LRT TV naujienų tarnybos 2022.10.22 reportažas laidoje "Panorama": https://bit.ly/3DsSI1T

„Dar liepos mėnesį kreipėmės į aplinkos, energetikos ministerijas – ateina ruduo, ateina žiema, galbūt gili ir šalta žiema. Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje, dėl Baltarusijos, srautai užsidaro. Atlaisvinkit biurokratinius, perteklinius reikalavimus, kad būtų galima susitvarkyti tuos šabakštynus, virtelius, kad mes galėtume apsirūpinti, patys gyventojai galėtų apsirūpinti malkomis, kad įmonės galėtų laisvai dirbti. Suformulavome praktiškai labai konkrečius pasiūlymus, šiai dienai dar sprendimo nėra. Dar sukasi biurokratinė mašina sukasi taip, lyg tai čia krizės nebūtų“, – nepasitenkinimo neslepia dr. A. Gaižutis.

Vilniaus Universiteto (VU) Geomokslų instituto mokslininkas doc. dr. Ričardas Skorupskas aiškina, kad miškus būtina prižiūrėti, nes nuvirtusių medžių juose apstu.

[...]

Žyginto Abromaičio straipsnį LRT.lt portale "Kai kurios šalys pigesne energija apsirūpinti bandys kirsdamos miškus, ekspertai sako – Lietuvai užtektų sutvarkyti miškus" skaitykite: https://bit.ly/3DsSI1T