Naujienos

2022 - 01 - 18

Galiausiai imamasi tobulinti stringantį leidimų miškui kirsti išdavimo procesą

Šį penktadienį įvyko aplinkos ministro patarėjo IT srities klausimais Eimanto Norkūno sukviestas pasitarimas dėl leidimų miškui kirsti proceso ir ALIS sistemos tobulinimo. Anksčiau LMSA  informavome aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, kad miško savininkų abspliučiai netenkina šiuo metu susiklosčiusi padėtis su leidimų miškui kirsti išdavimo procesu: tiek kaip funkcionuoja atnaujinta „ALIS“ – Aplinkosaugos leidimų informacinė sistema [www.alisas.lt], tiek su tuo susijusių institucijų darbas. Ministras pavedė atsakingiems pareigūnams šią situaciją spręsti neatidėliojant.

Pasitarime dalyvavo aplinkos viceministras Danas Augutis, AM Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis, Valstybinės miškų tarnybos direktorius Karolis Mickevičius ir jo pavaduotojas Paulius Zolubas, VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus vedėjas Gintaras Pušneraitis  ir kiti atsakingi AM darbuotojai, pastabas pateikę LMSA specialistai Darius Dumbrava, Justas Budriūnas, Romas Kupstaitis, Gintautas Sventickas, asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis ir kt.

Rengdamiesi šiam pasitarimui LMSA atlikome asociacijos narių apklausą ir apibendrinome pateiktas pastabas ir pasiūlymus, kuriuos pateikėme Aplinkos ministerijai ir Valstybinei miškų tarnybai [LMSA raštas Nr.3.]. Aplinkos ministro patarėjo IT srities klausimais Eimanto Norkūno vertinimu,  analizė atlikta nepriekaištingai ir atskleidžia esminius leidimų miškui kirsti proceso trūkumus. Su tuo sutiko ir kiti pasitarime dalyvavę atsakingi AM tarnautojai. 

Sutarti konkretūs žingsniai, kaip spręsti tiek technines, tiek organizacines problemas. Bus tęsiamas dialogas, kad tobulinti kirtimų leidimų išdavimo ir pratęsimo procesą, ALIS trūkstamą funkcionalumą bei teisės aktų, reglamentuojančių šią sritį, patobulinimus.