Naujienos

2023 - 03 - 21

Kovo 21 d.- Pasaulinė miškų diena. S V E I K I N A M E !

Jungtinės Tautos kovo 21 d. yra paskelbusios Pasauline miškų diena. 2023 m. tema: "Miškai ir sveikata" [ "Forests and health.”]

Sveikas miškas sveikiems žmonėms. Kai išgeriame stiklinę vandens, rašome į sąsiuvinį, geriame vaistus nuo karščiavimo ar statome namą, ne visada siejame tai su miškais. Ir vis dėlto šie ir daugelis kitų mūsų gyvenimo aspektų vienaip ar kitaip yra susiję su miškais.

 

Miškai labai daug duoda mūsų sveikatai. Jie valo vandenį, orą, surenka anglies dioksidą, kad kovotų su klimato kaita, aprūpina maistu ir gelbstinčiais vaistais bei gerina mūsų savijautą. Mes turime apsaugoti šiuos brangius gamtos išteklius.

Tvarus miškų valdymas ir jų išteklių naudojimas yra labai svarbūs kovojant su klimato kaita ir prisidedant prie dabartinių ir būsimų kartų klestėjimo ir gerovės. Miškai taip pat atlieka lemiamą vaidmenį mažinant skurdą ir siekiant tvaraus vystymosi tikslų . Tačiau nepaisant visų šių neįkainojamų ekologinių, ekonominių, socialinių ir sveikatos privalumų, miškams pavojų kelia gaisrai, kenkėjai, sausros ir kiti veiksniai.

____

Ši diena pradėta švęsti 2013.03.21 Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sprendimu. Visos šalys skatinamos tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu organizuoti įvairią veiklą, susijusią su miškų sodinimu, skatinama parodyti pasauliui, kaip pasodinti medžiai, miškai pozityviai keičia gyvenamąją aplinką. [išsamiau: https://www.fao.org/international-day-of-forests/en/]