Naujienos

2022 - 12 - 09

2022 metų konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ rezultatų apžvalga

Su pirmosiomis šios žiemos snaigėmis baigėsi 2022 metų „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ tradicinis konkursas, organizuotas Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) kartu su Aplinkos ministerija (AM). Šių metus konkursas vyko pagal 2022 metais pavasarį pakoreguotus ir patvirtintus valdos konkurso nuostatus, kuriuose didesnis dėmesys kreiptas į miško savininko iniciatyvas teisės aktams neprieštaraujančias, bet ir neprivalomas miško valdos pagerinimo priemones, ES paramos naudojimą, mokslo naujovių diegimą.

2022-12-09 (penktadienį) vykusios konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu paskelbti ir apdovanoti kasmetinio tradicinio konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nugalėtojai. Jiems įteikti konkurso nugalėtojų pažymėjimai, AM prizai ir aplinkos ministro padėkos. Įvairiose kategorijose ir nominacijose apdovanota 20 miško savininkų. [Visas konferencijos  transliacijos video įrašas: https://youtu.be/xTyHE9qmI9M ]
Jeigu prieš tai vykusiuose konkursuose didesni balai buvo skiriami toms valdoms, kuriose vykdyti pagrindiniai ar ugdomieji kirtimai, kreiptas dėmesys į ribines linijas, tai, pakeitus nuostatus - į vykdytų darbų tikslingumą miškininkystės požiūriu, savanoriškus aplinkosauginius įsipareigojimus. Dabar, miško valda, už savininko iniciatyvas, galėjo sulaukti, net 10 balų iš 40 galimų.
Į 20 Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos įsteigtų prizų šiais metais Lietuvos Respublikoje - pretendavo 33 valdos. Aktyviausi, kaip ir keletas pastarųjų metų, buvo miško savininkai iš Dzūkijos, tačiau pagrindinis apdovanojimas šiemet iškeliauja visiškai į priešingą Lietuvos kraštą - Pakruojo rajoną. Bet apie visus laureatus trumpai iš eilės.
» Regionų nugalėtojais tapo: Alytaus - Andrius Žemaitis; Panevėžio - Aurelijus Blažys; Klaipėdos - Danutė Gruzdienė; Šiaulių - Juozas Kanišauskas; Utenos - Kazys Lukas ir Algirdas Laurinavičius; Vilniaus - Marytė Hofmanienė.
» I kategorijoje, kurioje varžėsi valdos iki 5 ha, 1-ąją vietą pelnė Roma Stankaitienė; 2-ąją - Juozas Politika, 3-ąją vietą, surinkę vienodą balų skaičių, pasidalino miško savininkai Dovilė ir Vytautas Graževičiai ir Remigijus Vaitkus.
» II-oje kategorijoje, valdos nuo 5 ha, nugalėtoja tapo Juozo Raškevičiaus valda, 2-oji vieta skirta Povilui Balevičiui, kaip ir I-oje grupėje, 3-ią vietą užėmė taip pat dvi valdos: Benas Vasiliauskas ir Giedrius Vaitkus.
» III-joje kategorijoje, kurioje varžėsi įmonės, 1-oji vieta skirta - UAB „Dzūkijos medienai“, 2-oji - UAB „Log Forest“, 3-oji - UAB „Paulo verslas“.
» Už savanoriškus aplinkosauginius įsipareigojimus skatinamasis prizas skiriamas - UAB „Dzūkijos miškui“, o už jaunuolynų ugdymą ir tinkamą ES paramos panaudojimą - Daliai Elijošienei.
» Ir pagrindinis I-osios vietos Lietuvos Respublikoje nugalėtojas, 5 ha miško savininkas - Vidmantas Volikas. Vertinant šią valdą maksimalūs balai skirti už miško kirtimą ir atkūrimą, valdos sanitarinę būklę. Už savanoriškus aplinkosauginius reikalavimus valdai skirti 4 papildomi, o savininko iniciatyvas net 8 papildomi balai.