Naujienos

2022 - 08 - 01

Naujoji VMU būstinė taps medinės architektūros pavyzdžiu

Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda AFTER PARTY ir Išora x Lozuraitytė studio for architecture. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.

Bus siekiama, kad pastatas turi tapti medinės statybos pavyzdžiu Lietuvoje, jo konstrukcijoms turi būti naudojama tik mediena.

Administraciniame pastate, be darbo kabinetų, taip pat bus sukurtos neformaliojo bendravimo erdvės, pasitarimų salės bei dengtos terasos. Į naują centrinę būstinę po statybų persikels visi centrinės administracijos darbuotojai, šiuo metu įsikūrę Vilniuje ir Kaune – iš viso apie 180 žmonių – ne tik miškininkai, bet ir daug bendrųjų kompetencijų specialistų.

Pasak VMU vadovo  Valdo Kaubrės, po urėdijų reformos 2018 metais, kuomet į vieną įmonę buvo apjungtos 42 buvusios urėdijos ir Miškotvarkos institutas, VMU prioritetą skyrė sukurti ir centralizuoti veiklos procesus, investavo į naują techniką bei darbo priemones.

VMU naująjį biurą projektuos architektų komanda AFTER PARTY ir Išora x Lozuraitytė studio for architecture.

Planai įkurdinti VMU biurą Vievio seniūnijoje perėjo į įgyvendinimo etapą Vyriausybės nutarimu urėdijai perdavus Turto bankui priklausiusią ir nenaudojamą buvusią moksleivių stovyklą šalia Vievio. Vertinant būstinės vietą buvo atsižvelgta ir į tai, jog VMU – viena regioniškiausių Lietuvos įmonių, turinti 26 regioninius padalinius, todėl būstinė Vievyje šalia automagistralės Vilnius-Klaipėda ir kitų svarbių kelių susikirtimo taps patogesnė susisiekiant su regioniniais įmonės padaliniais. Jau dabar dalis Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų į darbą Vilniuje kasdien važinėja iš Kauno, Alytaus.

Šiuo metu Valstybinių miškų urėdijos centrinė administracija įsikūrusi nuomojamose patalpose.

Išsamiau skaitykite VMU svetainėje čia ...>>>