Naujienos

2023 - 06 - 28

Seimo KRK pradėjo gilintis į saugomų teritorijų reglamentavimą

202-06-28 Seimo Kaimo reikalų komitete darbotvarkės klausimu Nr.5. "Dėl saugomų teritorijų reglamentavimo" vyko išsami ir įdomi diskusija, kuri (kaip nusprendė komitetas) dar turės tęsinį šį rugsėjį.

LMSA pirmininkas Algis Gaižutis pasiūlė politikams labai paprastą, bet esminį patikslinimą LR saugomų teritorijų įstatymui, kuris galėtų išspręsti didžiąją dalį kylančių nesusipratimų su saugomų teritorijų plėtimu privačioje žemėje- kad saugomos teritorijos steigimu/plėtra suinteresuotas asmuo privalomai turėtų informuoti žemės/miško savininkus, kur būtina- gauti žemės savininko rašytinį sutikimą (kuriame būtų aptartas s.t.plotas, atlyginimo už patiriamus nuostolius dydis ir sąlygos bei apribojimų įsigaliojimo trukmė bei sąlygos). O apribojimai įsiteisėtų tiktai įvykdžius sutartas sąlygas ir įregistravus tokią saugomą teritoriją Nekilnojamo turto registre ir kadastre.
Nuoroda į 2023-06-28 Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio įrašą: https://t.ly/B5Du

Papildymas: po Konstitucinio Teismo  2023 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. KT60-N7/2023  tapo dar aiškiau, kad apribojimai įsiteisėti gali tiktai įvykdžius juos įregistravus tokią saugomą teritoriją Nekilnojamo turto registre ir kadastre.

Primename, kad š.m. birželio 20 d. Seimo plenariniame posėdyje aplinkos ministras Simonas Gentvilas pristatė taipogi labai svarbų miško ir žemės savininkams nauja redakcija parengto LR Saugomų teritorijų įstatymo projekto [https://t.ly/Qzk4] ir su juo susijusių dar 8 įstatymų pakeitimų projektų paketą. [Nuoroda į 2023-06-20 Seimo rytinio posėdžio Nr. 288 vaizdo įrašą: https://t.ly/Rkq3 ]