Naujienos

2022 - 11 - 01

Tobulinama ž.ū. ir miškininkystės paslaugų kvitų sistema

Nuo 2013 m. balandžio 1 d. galioja tvarka, kad žemės ir miškų ūkio veikla užsiimantys fiziniai ir juridiniai asmenys gali gauti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas, nesudarydami su jas teikiančiais asmenimis darbo sutarčių. Tokia paslaugų teikimo forma įforminama paslaugų kvitu, kurį išrašo šių paslaugų gavėjas. Paslaugų teikėjais gali būti tik fiziniai asmenys.
Vis labiau tobulėjant technologijoms, už žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas vis dar atsiskaitoma išrašant popierinius kvitus. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, pildant popierinius kvitus fiksuojama nemažai pažeidimų. Skirtingų ūkio šakų atstovai ir miškininkai akcentuoja, kad šiaip jau reikalinga popierinių kvitų sistema nėra efektyvi, reikia pokyčių.

Ar popieriniai paslaugų kvitai efektyvi priemonė atsiskaitant už žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas? Išklausyti LRT radijo laidos "Gimtoji žemė" 2022-10-31 reportažą:

LMSA paskyroje soc.tinkle Facebook jau esame informavę, kad š.m. spalio 19 d. dalyvauvome VMI ir VDI tarpinstitucinės darbo grupės sukviestame pasitarime dėl ž.ū. ir miškininkystės paslaugų, teikiamų pagal paslaugų kvitą, sistemos tobulinimo.